Παράδοση 1 -3 εργάσιμες ημέρες, εφόσον δεν είναι εξαντλημένο από τον εκδότη / κατασκευαστή.
Η διαθεσιμότητα είναι ενδεικτική και μεταβάλλεται συνεχώς.
Δεν υπαρχουν προϊοντα στο καλαθι
Επιστροφη στο eshopΔεν υπαρχουν προϊοντα στο καλαθι
Επιστροφη στο eshop€17.70
11 επισκέπτες βλέπουν το προϊόν αυτή την στιγμή
878-1917 Κύπρος, Αθήνα, Θεσσαλία, Ήπειρος…
Ένας άντρας πορεύεται με βάση τη θεωρία του:
Όπου πατώ είναι δικός μου δρόμος.
Τον έζωσε το άστραμμα του θανάτου. Καπνοί, κασμάδες, φτυάρια, ζεμπίλια, δεμάτια μπαμπάκι και τόνοι χώματος υψώθηκαν ωσάν τεράστιος ανθός της ροδιάς. “Θε μου!” πρόλαβε να πει κι ομοίαζε όπως έπεφτε ν’ απλώνει τα χέρια, θαρρείς και καρτερούσε τον Θεό να τον αρπάξει και να τον απιθώσει παράμερα, απείραχτο κι ολόσωστο.
Έμπηξε τα δάχτυλα στον σωλήνα και τράβηξε κάμποσα κιτρινισμένα χαρτιά. Ξέστριψε μια κόλλα και πάσχισε να τη διαβάσει. Ανήμπορος να μετρηθεί με τις αράδες της αναρωτιόταν: Πόσο καιρό να βρίσκονταν κει μέσα; Τι να έγραφαν;
Πήρε να της βγάζει ένα ένα τα ρούχα ωσότου έμεινε ολόγυμνη ομπρός του. Θαρρείς κι ο αφρός της θάλασσας ορθώθηκε και σχημάτισε τ’ ολόλευκο κορμί της. “Αφροδίτη!” αναφώνησε και… γίνηκε πυροτέχνημα στην αγκάλη της μέχρι τα ξημερώματα.
“Έχει δρόμο που ορίζεις την πατημασιά σου και δρόμο όπου σου την ορίζουν άλλοι. Στοχάσου και διάλεξε σε ποιον θέλεις να πατάς”. “Όπου πατώ είναι δικός μου δρόμος!” αποκρίθηκε. (Από την παρουσίαση στο οπισθόφυλλο του βιβλίου)
Παράδοση 1 -3 εργάσιμες ημέρες, εφόσον δεν είναι εξαντλημένο από τον εκδότη / κατασκευαστή.
Η διαθεσιμότητα είναι ενδεικτική και μεταβάλλεται συνεχώς.
€16.60 Original price was: €16.60.€14.94Η τρέχουσα τιμή είναι: €14.94.
Ωράριο Λειτουργίας:
Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο: 9:00 – 15:00
Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 9:00 – 21:00
Διεύθυνση: Ελ. Βενιζέλου 30, Νέα Σμύρνη
Τηλέφωνο: 21 0933 6524
Email: info@papanikolaoustore.gr
© Created by Spiral Mango – All Rights Reserved Παπανικολάου 2024